Forum

Hiren Boot CD  

  RSS

admin
(@admin)
Üye Admin
Katılım :7 ay  önce
Gönderiler: 1
06/12/2017 12:10 pm  

Bilgisayarımızda bir sorun çıktığında başvurulabilecek güzel bir kaynak. İçerisinde güncel anti-virüslerden, disk bölümleme ve birleştirme araçlarına, donanım bilgileri veren ve çeşitli donanım ayarlarını yapan yazılımlardan mini işletim sistemine kadar bir çok yararlı araç bulundurmaktadır.

Son güncel sürümünü buradan ücretsiz indirebilirsiniz. İndirilen zip uzantılı dosyayı bilgisayarınıza açıp, açılan klasördeki dosyalardan Hiren's.BootCD.xx.x uzantılı iso (Disk Yansıması) adlı dosyayı sağ tıklayarak, boş bir cd üzerine yazdırın. Kullanımı iyi derecede bilgisayar bilgisi gerektirdiğinden, kullanımında dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde disklerinizde daha büyük sıkıntılar yaşata bilir. Bu nedenle çalışır, sağlam diskler yerine arızalı olanlar üzerinde test edilmelidir.

Oluşturduğumuz Hiren's Boot ortamı ile sadece  teknik servis işleri için değil 2. el disk alacaksanız diskin sağlamlığını da yüksek doğrulukta test edebilirsiniz.

Oluşturulan cd, Dos ortamında çalışan bir çok programın toplandığı ve bu programların sıralanıp menüler halinde kolay ulaşılabilir hale getirildiği bir boot özelliği, yani işletim sistemi olmadan çalışabilen bir program paket CD 'dir.

 

Düzenleme3 ay  önce

CevapAlıntı
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol

Yorumlar kapatıldı.