Okula Kayıtta bile kayırmacılık

Okullarakayıt

Okullara kayıt

Okul kayıtlarının başladığı şu günlerde Bursa valiliğinin okullara gönderdiği, mühürsüz ve imzasız, bu yazı kafalarda yeni sorular yarattı. Her eğitim öğretim yılında okullarımızda yaşanan kayıt yangınına benzin olacak bu yazıda resimde de görüldüğü gibi, tüm ailelerin değil Suriyeli ailelerin çocuklarının kayıt işlemlerinin adres şartı aranmaksızın yapılması istenmektedir.

Çocuğunun eğitimini yani geleceğini düşünmek her velinin olduğu gibi Suriyeli bir velinin de asli görevlerindendir. Buna kimsenin itirazı yok, olmamalı da. Sorun toplumun bir kısmını diğerinden ayrıcalıklı hale getiren öngörüsüz uygulamalardır. Bu ülkeye emeği ile vergisi ile katkıda bulunan bu ülkenin insanından, dilediği okula kayıt işlemlerinde ikametgah belgesi başta olmak üzere bir takım engellemeler yaratacaksın, ama bir takım politik hesaplarla, Suriyelileri bundan muaf tutacaksın.

Ancak kabile toplumlarının yaşantısına örnek olacak bu uygulamanın iş işten geçmeden kaldırılmasını, tüm velilerimize ve öğretim ailesine de sağlıklı, başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

Etiket(ler): , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*